Weselne przeboje

1 min czytania

Przeboje weselne są nieodzownym elementem każdego wesela. Piosenką naznaczone jest wejście nowożeńców na salę, a także pierwszy taniec pary młodej. Muzyka nadaje ton całej imprezie, zwracając uwagę gości także, gdy nadchodzi czas krojenia tortu. Muzyka wprowadza również niepowtarzalny nastrój podczas podziękowań dla rodziców, ale przede wszystkim jest fundamentem przedniej zabawy. Dowiedz się, jakich hitów nie może zabraknąć na przyjęciu weselnym.

Przeboje weselne do zabawy – o czym pamiętać?

Najważniejszą częścią wesela są tańce, dlatego dokładnie przeanalizujcie wcześniej, który rodzaj muzyki chcielibyście, aby im towarzyszył. Możecie sami stworzyć playlistę, zawierającą maksymalnie do 200 piosenek. To dość spora ilość utworów, która w zupełności wystarczy na przyjęcie weselne.

W pierwszej kolejności wybierzcie przeboje, bez których po prostu nie wyobrażacie sobie swojego wesela. Możecie także wybrać tylko gatunek lub styl muzyczny, w którym chcecie, aby utrzymana była cała impreza. Ponadto zastanówcie się, czy są utwory, których zdecydowanie nie chcecie usłyszeć, a resztę zostawcie do dyspozycji wybranemu DJ-owi bądź zespołowi weselnemu. Są profesjonalistami, wszelkie sugestie są mile widziane, ale nie przejmujcie ich pracy. Pamiętajcie, żeby omówić z nimi wszystko przed dniem ślubu, aby podczas wesela uniknąć takich niespodzianek, jak „koncert życzeń”. 

Podobnie sytuacja wygląda z wystrojem sali, gdzie będzie odbywać się przyjęcie. Warto wcześniej zastanowić się m.in. jak zrobić ściankę na wesele, znajdującą się tuż za Wami.

Jak wybrać przeboje weselne?

Szukając przebojów na swoje wesele, zastanówcie się przede wszystkim, jaką muzykę sami lubicie, przy której najlepiej się bawicie. Przecież tego wieczora to Wy ostatni zejdziecie z parkietu.

Z drugiej strony musicie też wziąć pod uwagę swoich gości. Przeanalizujcie, w jakim wieku są, czy to ludzie młodzi, czy w większości starsi? Zastanówcie się, przy jakich utworach będą się najlepiej bawić.

Jeśli większość lub połowa Waszych gości to osoby młode możecie postawić na nowoczesną muzykę. Należy jednak pamiętać, że starsi goście prawdopodobnie nie będą się przy niej dobrze bawić. Dlatego dobrym wyborem i jednocześnie świetnym kompromisem, są hity lat 60-tych, 70-tych, 80-tych.

Oczywiście nie istnieje rozwiązanie idealne i sytuacja, w której dogodzicie każdemu. Najrozsądniej jest pomieszać przeboje weselne w ten sposób, by znalazły się w nich utwory dla każdego. Drugą opcją jest utrzymanie przyjęcia w jednym, tym samym klimacie muzycznym. Ostateczna decyzja należy do Was.

Pamiętajcie również o oryginalnych podziękowaniach dla gości weselnych w postaci drobnych upominków.

Hity wśród weselnych piosenek

Chcecie poznać listę top 10 najpopularniejszych piosenek weselnych, bez których większość młodych par nie wyobraża sobie swojego przyjęcia? Są to takie hity jak:

  1. “Miłość w Zakopanem” – Sławomir
  2. “Przez Twe Oczy Zielone” – Akcent
  3. “Ona by tak chciała” – Ronnie Ferrari
  4. “Mama ostrzegała” – Daj To Głośniej
  5. “Y.M.C.A” – Village People
  6. “Despacito” – Luis Fonsi
  7. “Wake Me Up (Before You Go Go)” – Wham
  8. “Prawy do lewego” – Kayah i Goran Bregovic
  9. “Bałkanica” – Piersi
  10. “Mój przyjacielu” – Krzysztof Krawczyk i Goran Bregovic

Butelkowa zieleń i złoto – inspiracje na wesele

Czy cenisz sobie odcień butelkowej zieleni i marzysz, aby dominował on podczas Twojego wesela? Zastanawiasz się, jakie dekoracje wybrać i czy zielone obrusy będą...
Biegacz
2 min czytania

Dekoracja kościoła na ślub samemu

Dekoracje weselne kościoła czy miejsca, gdzie odbędzie się przyjęcie, są zazwyczaj wykonywane przez firmę lub osobę odpowiedzialną za wystrój wnętrz. Jednak nie zawsze wizja...
Biegacz
2 min czytania

Do jakiej parafii należę? 

Zamierzasz zostać rodzicem chrzestnym lub przygotowujesz się do ślubu, ale od dłuższego czasu nie mieszkasz w rodzinnym domu. Z pewnością zadajesz sobie pytanie “do...
Biegacz
2 min czytania