Butelkowa zieleń i złoto – inspiracje na wesele

2 min czytania

Czy cenisz sobie odcień butelkowej zieleni i marzysz, aby dominował on podczas Twojego wesela? Zastanawiasz się, jakie dekoracje wybrać i czy zielone obrusy będą komponować się z eleganckim stylem glamour? Sprawdź nasze propozycje i dowiedz się, jakie elementy dobrać, aby uzyskać harmonijny i elegancki wystrój sali weselnej.

Detale w kolorze butelkowej zieleni

Butelkowa zieleń to obecnie jeden z najchętniej wybieranych kolorów na uroczystościach ślubnych. Znajduje zastosowanie nie tylko w ślubnej papeterii i ubraniach, lecz również w elementach dekoracyjnych. Można go zauważyć wszędzie – na stołach, w bukietach, a nawet na meblach.

Wytworna aranżacja stołów

Stoły stanowią jeden z kluczowych elementów sali weselnej. To właśnie do nich goście zwrócą się na samym początku, szukając przypisanych im miejsc. Z tego powodu warto poświęcić czas na przygotowanie odpowiednich dekoracji, które harmonijnie zgrają się z całościowym wystrojem sali oraz wybranym motywem czy kolorem przewodnim.

Jakie zielone elementy mogą ozdobić stoły weselne? Na wstępie należy wymienić obrusy. Bez wątpienia najbardziej się wyróżniają i nadają stołu elegancji. Jeśli jednak obawiasz się, że efekt dekoracji będzie zbyt intensywny, możesz zdecydować się na zielone serwetki, które razem z białymi obrusami stworzą interesujące połączenie.

Ozdoby z wykorzystaniem liści

Liście to doskonałe elementy dekoracyjne. Idealnie sprawdzą się do ozdobienia stołów, girland, bukietów i wieńców. Łączenie ich z delikatnie barwionymi kwiatami – białymi i pastelowymi, to na pewno świetny wybór.

Do jakich motywów weselnych najbardziej pasują dekoracje z liści? Będą one doskonałym dodatkiem przy wyborze stylu:

  • rustykalnego,
  • leśnego,
  • minimalistycznego,
  • glamour.

Sprawdź: Dekoracja kościoła na ślub

Fotele i sofy

Miejsca do odpoczynku są zawsze mile widziane na wszelkiego rodzaju imprezach. Na kanapach i fotelach goście mogą chwilę zasiąść i zrelaksować się z dala od zgiełku sali tanecznej bądź zrobić pamiątkowe zdjęcia. Jeśli rozważasz stworzenie takiego miejsca na swoim weselu, pomyśl o meblach wypoczynkowych w odcieniu butelkowej zieleni. Staną się one wyjątkową ozdobą na tle wystroju sali.

Zaproszenia i inne dodatki

Zaproszenia ślubne to istotny element przy organizacji przyjęcia weselnego. Są one dla gości wprowadzeniem do całego wydarzenia – przekazują informacje co do stylu i motywu, który wybrałaś dla uroczystości. To dzięki zaproszeniom goście będą wiedzieć, czego mogą oczekiwać, a nawet jakie ubrania wybrać.

Dodatki weselne mają duże znaczenie, ponieważ tworzą część dekoracji. Wskazane jest zatem, aby dobrać takie elementy, które będą harmonizować z ogólnym wystrojem sali. W tym kontekście, akcesoria powinny być w odcieniu zieleni butelkowej, a ich tematyka powiązana z wybranym motywem wesela. Do najczęściej wybieranych dodatków weselnych należą: winietki, zawieszki na alkohol, numery stołów, karty menu, a także tablice powitalne.

Butelkowa zieleń w połączeniu z innymi kolorami 

Zieleń butelkowa pięknie się prezentuje, jednak jej urok najpełniej się objawia, gdy zestawimy ją z innymi barwami. Wybór konkretnego połączenia kolorystycznego powinien zależeć od stylu wesela. Najczęstsze zestawienia kolorów to:

  • zieleń butelkowa i złoto,
  • zieleń butelkowa i biel,
  • zieleń butelkowa i czerwień,
  • zieleń butelkowa i pomarańcz.

Zieleń butelkowa w połączeniu ze złotem to idealna aranżacja kolorystyczna dla wesela glamour. Pozostałe kombinacje barw doskonale harmonizują ze stylem minimalistycznym, rustykalnym bądź leśnym.

Sprawdź: Ile kosztuje wedding planner

Dekoracja kościoła na ślub samemu

Dekoracje weselne kościoła czy miejsca, gdzie odbędzie się przyjęcie, są zazwyczaj wykonywane przez firmę lub osobę odpowiedzialną za wystrój wnętrz. Jednak nie zawsze wizja...
Biegacz
2 min czytania

Do jakiej parafii należę? 

Zamierzasz zostać rodzicem chrzestnym lub przygotowujesz się do ślubu, ale od dłuższego czasu nie mieszkasz w rodzinnym domu. Z pewnością zadajesz sobie pytanie “do...
Biegacz
2 min czytania

Wesele w plenerze

Organizacja wesela na świeżym powietrzu to marzenie, które prześladowało niejedną parę. Przygotowania do takiego wydarzenia muszą być jednak wcześniej starannie zaplanowane. W pierwszej kolejności...
Biegacz
5 min czytania