• (Polski) Śluby poza USC– kiedy będą możliwe?

  Od dłuższego czasu dociera do nas wiele sprzecznych informacji dotyczących możliwości zorganizowania ślubu w plenerze.  Wszystko za sprawą nowelizacji ustawy z dnia 29 września 1986 r. (planowanej marzec 2015).  Podzielamy radość wielu Par Młodych, planujących swoje uroczystości ślubne poza murami Urzędów Stanu Cywilnego. Ślub w plenerze (lub w innym otoczeniu niż sala USC), to zwykle wyjątkowe, pełne romantyzmu i niezwykłych detali wydarzenie, stanowiące ukoronowanie wielkiego uczucia, jakim darzą się nowożeńcy.  Pomysłów na miejsca ślubów jest mnóstwo!  Wiele niezwykłych, a nawet ekstremalnych, ale czy na pewno każde miejsce zyska aprobatę urzędnika?  No właśnie. Ogromne zainteresowanie tematem ślubów poza USC i zamieszanie wokół, spowodowało pojawienie się wielu  sprzecznych opinii dopuszczających śluby w dowolnie wybranych miejscach. Nowelizacja wspomnianej ustawy, wprowadzi możliwość zawierania ślubów poza USC, jednak aby marzenia o romantycznym ślubie  w ciekawym otoczeniu mogły się urzeczywistnić, należ pamiętać o kilku kryteriach. Po pierwsze miejsce musi być miejscem godnym, czyli gwarantującym powagę            i dostojność ceremonii.  Kolejna kwestia, to bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo wszystkich uczestników ślubu, czyli także urzędnika przyjmującego oświadczenie od nowożeńców. Poza tym, pamiętać musimy, że to kierownik USC będzie kwalifikował wybrane przez narzeczonych miejsce w kontekście obowiązujących przepisów.  Spełnienie powyższych wytycznych, powinno zapewnić aprobatę urzędnika.  Podpowiemy, że w obliczu powyższych faktów, śluby poza murami USC, będą możliwe w miejscach takich ja: pałace, zamki,dworki, ogrody przynależne wymienionym,                            a także w wybranych hotelach, altanach, etc.

      DSC_0776 (KD1)  

  Wiemy, że pomysły na śluby plenerowe wynikają często z pasji, zamiłowań czy przeżyć Par Młodych. Poprzez obraną konwencję, narzeczeni chcą przekazać zaproszonym fragment swojego życia, cząstkę siebie.  Tak też rodzą się  zaskakujące i niekiedy ekstremalne koncepcje, które z góry są skazane na dezaprobatę kierownika USC.  Trudno przecież wyobrazić sobie urzędnika wspinającego się na górski szczyt lub nurkującego z Parą Młodą… Uśmiech  Trudno też mówić w takich sytuacjach o bezpieczeństwie uczestników, prawda?  Ciężko również wyobrazić też sobie ceremonię zaślubin nad brzegiem morza pełnym plażowiczów i dzieci budujących zamki z piasku… 

  img 195

   

  Zanim więc złożycie wniosek o udzielenie ślubu poza murami urzędu, rozważcie na ile wybrane miejsce spełnia wymogi formalne – ułatwi to przygotowania, oszczędzi niepotrzebnego stresu                         i rozczarowania.

  Powodzenia w  przedślubnych przygotowaniach!

  Zespół Manufaktury Ślubów

  [Total: 2    Average: 4/5]